FWSK DAY 3

Третиот ден од FWSK решив да облечам блуза со отвор на грбот, каде на малку поинаков начин може да се „покаже кожа“. Ја  искомбинирав со здолниште во „месо“ боја, што според мене е боја кој нема утка при секоја комбинација. И овој прекрасен аутфит беше дело на дизајнерката Ива Спасовска.
Дефинитивно таа е мојата препорака за сите оние кои не знаат каде да се обратат кога станува збор за тоалети, корсети или било каква друга  рачна изработка.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s