2 things: If it makes you happy, do it. If it doesn’t, then don’t.

Здраво 🙂

Јас сум Мимоза, имам 14 години и живеам во Скопје. Ова е мојот прв блог и се надевам дека ќе ви се допадне. Долго време размислував дали да го направам.. и на крај одлучив да го направам 😀 Доколку имате некои забелешки а немате можност да коментирате тука, пишете ми на фејсбук http://www.facebook.com/TeamCiforever .

 

Денес сонцето сите не примами да излеземе надвор  и да уживаме. Па, така и направив. Се надевам ви се допадна комбинацијата украсена со неколку парчиња накит 🙂

————————————————————  k m1j5P1210399

Advertisements

6 thoughts on “2 things: If it makes you happy, do it. If it doesn’t, then don’t.

 1. Добредојде 🙂 Ташната и мокасинките се убавини 🙂 Го имам истото ланче и многу ми се допаѓа како си го вклопила. Мој совет ќе биде да продолжиш да правиш убави фотографии на отворено, со повеќе фокус на детали и кажувај ни повеќе за приказната зад комбинацијата и чат-пат каде ги наоѓаш парчињата. Bring it on 🙂

  1. Ти благодарам 😀
   Иначе од оваа комбинација:
   Блуза од Bershka, фармерки од Pull & Bear , ташна Bershka, ланче Bershka, прстенот нарачан 🙂

 2. First of all, welcome. :))

  Ми се допаѓа модернизирањето на класичниот nautial изглед со одличен накит и ултра модерните сечени ракави.
  Кафената чанта е прекрасна и одлично се вклопува во комбинацијата.

  Поздрав.

 3. Малце каснам, ама добредојде 😀
  Ми се допаѓа маичката, на прв поглед обичен staple piece, ама исечоците на рамениците ја прават по необична и по модерна. Кафената чанта е совршена тука, а најголем лајк имаш за накитот, прстенчето е преслатко,но ланчето е незаменливо!
  Поздрав!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s